Nasza oferta

Farby kredowe

Stylowa farba do mebli Vernici jest farbą kredową najwyższej jakości. Została przygotowana by nadać nowe życie przedmiotom w Twoim otoczeniu. Wysokiej jakości formuła zapewnia krycie już po pierwszym nałożeniu. Dzięki naszej farbie nadasz swoim meblom nowy styl: vintage, glamour, shabby chic etc. Doskonale sprawdza się na meblach, ścianach, materiałach drewnopodobnych i innych. Nadaje się zarówno do powierzchni wewnętrznych jak i  zewnętrznych. Celem dodatkowego zabezpieczenia przed czynnikami mechanicznymi i atmosferycznymi należy dodatkowo pokryć element woskiem stylizującym meble marki Vernici. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Bądź architektem swojego wnętrza!

 

Lakiery bezbarwne

Bezbarwny lakier zabezpieczająco-ochronny w macie przeznaczony  do bezpośredniego malowania surowego drewna, farb dekoracyjnych i efektów specjalnych. Zabezpiecza przed działaniem wody i zabrudzeń. Zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne  zapewniając tym samym ochronę i naturalny kolor nawierzchni.

Sposób użycia:
Przed użyciem dokładnie wymieszaj.

Wosk

Bezbarwny wosk do mebli i drewna marki Vernici jest mieszaniną najwyższej jakości wosków naturalnych przeznaczonych do uszlachetniania drewna surowego, jak również wcześniej wykończonego farbą kredową. Równocześnie chroni, nabłyszcza, nadaje woskowe wykończenie. Idealnie dobrana mieszanka wosków ożywia i wydobywa głębię koloru na meblach, nie powodując jednocześnie zażółceń farb białych.

Patyny

Patyny marki Vernici w kolorach białym, szarym, śniedzi i postarzającym przeznaczona do dekoracyjnego malowania wyrobów z drewna, elementów ozdobnych, rzeźbionych lub wypukłych. Nakładane patyn powinno odbywać się na wcześniej zabezpieczony woskiem lub lakierem bezbarwnym powierzchni, ponieważ daje to bardzo dobre właściwości ścierania, a nałożenie bezpośrednio na farbę kredową bądź suche drewno może spowodować gorsze zebranie patyny. Zalecana forma nanoszenia to pędzel lub wałek. Szybko schną i łatwo ścierają się przy użyciu wełny stalowej w wyniku czego patyna pozostaje w zagłębieniach, głębokich porach i miejscach po porach nadając elementom pożądany antyczny efekt. Za ich pomocą można postarzyć drewno nadając nowy charakter powłoce.

Pasty metaliczne

Pasty metaliczne marki Vernici dostępne w czterech kolorach: srebrnym, złotym, miedzianym i stare złoto. Przeznaczona do wykończenia dekoracyjnego elementów drewnianych, szklanych, skórzanych, metalowych, z tworzyw sztucznych itp.  Nakładanie pasty powinno odbywać się za pomocą pędzelka lub wałka na powierzchnie wcześniej oczyszczoną. Doskonale współgrają z farbami kredowymi  np. połączenie czarnej farby ze srebrna pasta stworzy niepowtarzalny efekt metalu. Metalik można używać na powierzchne pokrytą lakierem, woskiem lub bezpośrednio na surowe drewno, ponieważ pasta w swoim składzie zawiera domieszkę wosku nada delikatną woskowo-metalizującą fakturę.

Masy szpachlowe

Wysokiej jakości masa szpachlowa firmy Vernici przeznaczona do wypełnienia ubytków, szczelin w drewnie i materiałach drewnopodobnych.

Główne cechy produktu:

  • od razu gotowa do użycia,
  • bardzo łatwa aplikacja,
  • twarda i elastyczna.

Alfacolor

Produkty z serii Alfacolor to specjalne, barwniki w 10 kolorach przygotowanych do efektu trójwymiarowego marmuru. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie kompozycji wizualnie imitujących ten materiał.

To innowacyjna metoda malowania, tworzenie nigdy wcześniej nie dało Ci tyle przyjemności
Obudź w sobie artystę

Etapy użycia
Przygotowanie powierzchni- za pomocą lakieru bazowego.
Naniesienie alfacolorów na powierzchnie
Nałożenie alfacoloru neutro który daje efekt rozmycia
Zabezpieczenie powierzchni fiksatywą lub lakierem w sprayu
By efekt był maksymalnie odporny nanieść Protectiv Wax marki Vernici 

Sposób nakładania
Pakuły
Ściereczka
Natrysk

Szablony

Szablon do masy szpachlowej lub farby kredowej marki Vernici.
Wymiary szablonu: 17cm x 25cm

Scroll to top